Vita Vaitiekūnaitė

Baldas, palengvinantis kasdienybę

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis

Tai poilsio kėdė, išsprendžianti aktualią, tačiau retai dėmesio sulaukiančią problemą – kai kuriems žmonėms sunku atsikelti nuo sėdimojo paviršiaus.

Dažniausiai tai būdinga sulaukus vyresnio amžiaus, tačiau gali būti svarbu ir kitų amžiaus grupių žmonėms. Baldas pritaikytas tiems, kurie kenčia dėl nugaros, juosmens skausmų, turi klubo sąnarių problemų ar nusilpusius raumenis. Kėdė projektuota atsižvelgiant į tam tikros žmonių grupės poreikius, tačiau kartu yra universali – patogi ir turintiems problemų, ir visiškai sveikiems žmonėms.

Svarbus aspektas – paprastas veikimo principas, kuris perprantamas natūraliai. Stodamasis nuo kėdės, žmogus paprastai šiek tiek pasilenkia į priekį ir remiasi į porankius, tuo pat metu visa kėdė pasvyra į priekį 7° kampu. Dėl šio pasvirimo, didesnis svoris tenka kojoms, todėl mažiau apkraunama viršutinė kūno dalis, taip pat atsiranda nedidelė inercija, kuri ir padeda lengviau atsistoti.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Čekanauskaitė

  Knygų serija: Ta ribų Lietuva – valstybės samprata
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Alma Teresė Urbonaitė

  Vienos apykaklės istorija
  Darbo vadovė prof. Danguolė Brogienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Dalia Kemeklytė

  Praturtintos realybės aplikacija Praeities respublika
  Darbo vadovė lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.