Zigmas Martinionis

Kalėjimo subkulūros stigmatizavimo vizualinė antologija

Vilniaus dizaino kolegija
Lekt. Dovilė Džervutė

Kalėjimo subkultūros stigmatizavimo antologija – tai projektas, nagrinėjantis kalėjimo sociumo gyvenseną, hierarchijos subtilybes ir ypatumus, kuriais kalinys noromis ar nenoromis įgauna tam tikrą etiketę – stigmą. Kalėjimas yra labai izoliuota aplinka, visuomenės žinios yra ganėtinai menkos; visuomenė linkusi kalinius intuityviai atstumti. Šiuo projektu siekiama vizualiai atskleisti priežastis nuo ko viskas prasideda ir kokią įtaka kaliniui daro pats kalėjimo gyvenimas. Remiantis ir struktūrizuojant sociologinius, kriminologinius tyrimus, kalinių pasakojimus, istorijas ir specializuotą literatūrą, bus kuriama vizuali teminė antologija leidinio formoje, taip parodant visuomenei, kad kalintysis neišvengiamai yra atstumtasis dėl pašalinių veiksnių.

Projekto esmė – išanalizuoti kalėjimo hierarchijos veikimo principus, kokie reiškiniai ir kokios priežastys lemia individo stigmatizavimą kardomoje, izoliuotoje nuo visuomenės aplinkoje. Kaip šie reiškiniai pasireiškia kalėjimo subkultūroje, žvelgiant per skirtingus aspektus, tokius kaip: buitis (interjero, erdvės, turimi ar neturimi daiktai), nerašytos taisyklės (paniatijos), leksika (žargonas).

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Agnė Vyšniauskaitė

  T-LAB gyva lietuviškos arbatos laboratorija
  Darbo vadovė doc. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Domas Mikšys

  Manifesto utopija
  Darbo vadovas prof. Marius Bartkus
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Regina Stonytė

  Public Domain City archyvinės platformos kūrybininkams ir dizaineriams vizualinė komunikacija. Re-ekspozicija
  Dėst. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.