Zigmas Martinionis

Kalėjimo subkulūros stigmatizavimo vizualinė antologija

Vilniaus dizaino kolegija
Lekt. Dovilė Džervutė

Kalėjimo subkultūros stigmatizavimo antologija – tai projektas, nagrinėjantis kalėjimo sociumo gyvenseną, hierarchijos subtilybes ir ypatumus, kuriais kalinys noromis ar nenoromis įgauna tam tikrą etiketę – stigmą. Kalėjimas yra labai izoliuota aplinka, visuomenės žinios yra ganėtinai menkos; visuomenė linkusi kalinius intuityviai atstumti. Šiuo projektu siekiama vizualiai atskleisti priežastis nuo ko viskas prasideda ir kokią įtaka kaliniui daro pats kalėjimo gyvenimas. Remiantis ir struktūrizuojant sociologinius, kriminologinius tyrimus, kalinių pasakojimus, istorijas ir specializuotą literatūrą, bus kuriama vizuali teminė antologija leidinio formoje, taip parodant visuomenei, kad kalintysis neišvengiamai yra atstumtasis dėl pašalinių veiksnių.

Projekto esmė – išanalizuoti kalėjimo hierarchijos veikimo principus, kokie reiškiniai ir kokios priežastys lemia individo stigmatizavimą kardomoje, izoliuotoje nuo visuomenės aplinkoje. Kaip šie reiškiniai pasireiškia kalėjimo subkultūroje, žvelgiant per skirtingus aspektus, tokius kaip: buitis (interjero, erdvės, turimi ar neturimi daiktai), nerašytos taisyklės (paniatijos), leksika (žargonas).

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Austėja Platūkytė

  Zero Waste – gyvenimo būdas be atliekų
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Justina Semčenkaitė

  Kūrybinė drabužių kolekcija „GIRL POWER”
  Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Virginija Valeišaitė

  Circus
  Darbo vadovė prof. dr. Jolanta Vazalinskienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.