Karolina Petraitytė

Edukacinių priemonių kolekcija „EDi creator“

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovės: Doc. Miglė Kibildienė,  Doc. dr. Rasa Janulevičiūtė

Mokyklose erdvinio – vizualinio intelekto ugdymui nėra skiriama pakankamai dėmesio ir resursų, nors šio intelekto pagrindu vystosi kalbinis bei matematinis intelektas. Daiktinių edukacinių priemonių, juo labiau erdvinį – vizualinį intelektą lavinančių priemonių trūksta, arba jų pasiūla yra itin skurdi, orientuota tik į demonstracinį naudojimą. „EDi creator“ – tai erdvinį – vizualinį intelektą ugdančių edukacinių priemonių kolekcija, skirtas lietuvių kalbos, matematikos ir kūrybingumo ugdymui. Kolekciją sudaro 5 mokymo priemonės skirtos praturtinti IV-V klasių mokinių ugdymo procesą.

„EDi creator Space“ – tai erdvinių struktūrų konstravimo žetonai skirti kalbos ugdymui, abstrakčių sąvokų mokymui, erdvinio mąstymo žemėlapio konstravimui.

„EDi creator Geometry“ – erdvinių geometrinių kūnų konstruktorius skirtas geometrinių kūnų pažinimui ir uždavinių sprendimui matematikos pamokose.

„EDi creator City“ – tai stalo žaidimas skirtas ugdanti erdvinį – vizualinį intelektą bei matematikos ir ekonomikos raštingumo pradmenis.

„EDi creator Multiply“- tai matematikos žaidimas skirtas išmokti ir įtvirtinti daugybos lentelę. „EDi creator Book“ – erdvinio piešimo bloknotas skirtas ugdyti gebėjimą piešti erdvinius objektus.

Visos priemonės pritaikytos ugdyti erdvinį – vizualinį intelektą, bendrąsias bei dalykines kompetencijas. Priemonės yra atviro naudojimo ir lengvai pritaikomos prie skirtingų pamokos veiklų plano. Kolekciją vienija bendra grafinė stilistika ir „Edi (EDucation + Inovation) creator“ prekinis ženklas. Išbandytos mokymosi priemonės turėjo reikšmingos įtakos efektyviam mokomosios medžiagos pateikimui ir gilesniam išmokimui, ugdymo sužaidybinimui ir mokymosi motyvavimui.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Justinas Dadonas

  Pasidaryk-pats judėjimo ir skaitmeninės gamybos įgalintas atviras dizainas
  Darbo vadovas prof. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Eglė Kirlytė

  „Jei tik galėčiau“
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Ada Rotomskytė

  Spekuliatyvaus dizaino projektas „Neuru: dirbtinis identitetas“
  Darbo vadovas prof. Audrius Klimas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.