Agnė Vyšniauskaitė

T-LAB gyva lietuviškos arbatos laboratorija

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Julija Mazūrienė

T-LAB tai edukacinis, Lietuvą ir lietuvišką arbatą tarptautiniuose renginiuose reprezentuojantis projektas. Arbatos sala puoselėja senolių patvirtintas sveikatingumo tradicijas, stengiasi jas išsaugoti ir pristatyti visuomenei nauju, šiuolaikišku pavidalu. T-LAB kiekvieną įtraukia į savarankišką arbatos gamybos procesą, kurio metu vartotojas gamina arbatą pagal savo sveikatos poreikius. Objekte reikalingų arbatos gamybai priedų išdėliojimas paremtas žmogaus pažintiniais pojūčiais rega-uoslė-lytėjimas-ragavimas, kurie sukuria komfortabilų ir nuotaikingą arbatos gamybos procesą. Be gyvų žolelių, vartotojams arbatai paskaninti patiekiami tradiciniai džiovinti vaisiai ir uogos bei tikros lietuviškos ruginės duonos šaukšteliai.

Projektas sudarytas iš trijų atskirų segmentų, todėl laisvai gali būti transportuojamas po įvairias erdves. Arbatos saloje yra integruota karšto, arbatos gamybai tinkamo 65-70 C laipsnių, vandens temperatūros palaikymo sistema, tad objektas nėra „pririštas” prie elektros ir vandentiekio sistemų. Gamindamasis arbatą žmogus nesugaišta daug laiko, turi galimybę atitolti nuo rutinos, susipažinti su lietuviškomis žolelėmis. Arbatos gamyboje kaip ir gyvenime- svarbiausia nebijoti eksperimentuoti!

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Domas Mikšys

  Manifesto utopija
  Darbo vadovas prof. Marius Bartkus
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Zigmas Martinionis

  Kalėjimo subkulūros stigmatizavimo vizualinė antologija
  Lekt. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Ribikauskaitė

  Spekuliatyvaus dizaino projektas: Nuodų pakuotės „Because_of“
  Lekt. dokt. Edvardas Kavarskas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.