Kamilė Pakalniškytė

Edukacinių priemonių rinkinys priešmokyklinio amžiaus vaikams „Pažink

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Julija Mazūrienė

Šio projekto… PAVADINIMAS: „Pažink“ (pažink iš arčiau savo aplinką/gamtą).

PROBLEMA: Vaikų užimtumo lauke stoka. Netvarių edukacinių priemonių perteklius. Edukacinių priemonių lauko užsiėmimams stygius.

TIKSLINĖ VARTOTOJŲ GRUPĖ: Priešmokyklinio amžiaus vaikai t.y. (5(6) –6(7) m.) vaikai.

TIKSLAS: Sukurti edukacinių priemonių rinkinį remiantis patyriminiu ugdymo metodu, skatinant daugiau laiko praleisti lauke bei pažindintis su supančia aplinka iš arčiau.

KONSEPCIJA: Vaikai yra smalsūs pasaulio tyrinėtojai ir eksperimentuoja su savo aplinka, norėdami patirti, sužinoti, kas vyksta, kai jie bendrauja su kitais žmonėmis, išbando daiktus bei medžiagas.

IDĖJA: vaikai kartu su savo auklėtojomis eina į žygį/lauką/mišką ir kartu ieško vis skirtingų medžiagų aplinkoje, pvz: smėlis, akmenukai ir pnš. Prieš tai jiems būtų įduotos „taros“ su ertme, kur tai galėtų supilti. Jiems būtų įdomu tirti, ieškoti naujų medžiagų, grįžę kartu, galėtų aptarti ir dalintis savo patyrimais.

NAUDA: nauja, sudominanti priemonė vaikams tyrinėti gamtą iš arčiau bei pažindintis su ja ne vien iš vadovėlių ar pasakojimų bei paveikslėlių. Taip pat lavinama ir smulkioji motorika.

AKCENTUOJAMAS MOMENTAS: išėjimas į lauką, didesnis laiko praleidimas jame, nes ir taip nedaug yra praleidžiama laiko lauke.

REIKŠMĖ: prietaisas vaikus suburtų, jie dalintųsi savo pasiekimais. Įgautų kuo daugiau patirties, nes tada tampa geresni įgūdžiai.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Emilis Jonaitis

  The invisible side of plastic
  Darbo vadovas prof. Audrius Klimas
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Adelė Burokaitė

  Kur aš?
  Darbo vadovė doc. dr. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Produkto dizainas

  Kamilė Pakalniškytė

  Edukacinių priemonių rinkinys priešmokyklinio amžiaus vaikams
  Darbo vadovė doc. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.