Lukas Ivanavičius

The Bigger The Better

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Justė Tarvydienė

Mados pasaulyje yra daugybe įvairiausių užuomazgų padėsiančių pagrindus oversize mados pradžiai. Hiperbolizuotas siluetas pastebėtas jau Rokoko laikotarpiu, toks stilius pasižymėjo išlenktomis, asimetrinėmis ir natūralistinėmis silueto formomis. Platūs sijono karkasai, platėjančios „pagodo” rankovės, buvo vieni pirmųjų ženklų plataus silueto madai. Bėgant laikui, XX a. 8-ąjame ir 10-ąjame dešimtmečiuose taip pat pastebime charakteringus hiperbolizuotos mados elementus. 1980-ųjų metų viena ryškiausių stiliaus detalių –griežta pečių linija, kuri akcentavo moters drąsą ir tvirtumą. Šiuo laikotarpiu moterys išsilaisvino, siekdamos karjeros pradėjo akivaizdžiai konkuruoti su vyrais, tad jų emancipacija atsispindėjo ir aprangoje, neretai imituojančioje vyriškus išdidintus siluetus. Tuo tarpu 10-ojo dešimtmečio hiphop‘erio spintoje, pamatytume, kad kiekvienas drabužis savaip atspindi tų laikų stilistiką. „Oversize“ balti marškinėliai ir džinsas –vieni pagrindinių charakteringo stiliaus išraiškos formų.Taip pat ir šiuolaikinėje madoje yra skirtingų oversize įvaizdžio formavimo metodų, kurie padeda atskleisti pačią oversize stilistiką. Vienas iš jų per didelių drabužių dėvėjimas, kuris sukuria hiperbolizuotų formų stilistiką pačiam siluetui. Kitas -daugiasluoksniškumas, sluoksniuojant įvairius drabužius yra išgaunamos neįprastos silueto formos. Šie pagrindiniai metodai yra pritaikomi netik aukštojoje madoje, bet ir kasdieniniam dėvėjimui.

Kurdamas penkių modelių kolekciją, naudojau šiuos metodus ir skirtingas technikas. Pakeisdamas konstrukcinius pagrindus gaunu visiškai naują siluetą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Gretė Labanauskaitė

  Interaktyvi mados kolekcija T U
  Darbo vadovė Jurgita Januškevičiūtė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Adelė Burokaitė

  Kur aš?
  Darbo vadovė doc. dr. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Dizaino tyrimai

  Elena Lašaitė

  Veido ir kultūrinės aplinkos sąveika -dizainerio perspektyva
  Darbo vadovas doc. Mantas Lesauskas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.