Vilius Vaura

„Familink“ – artimųjų saugos sistema

Asmeninis ir šeimos saugumas yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių gyvenimo kokybę. Saugumas yra viena iš aštuonių gyvenimo kokybės indekso sudedamųjų dalių, todėl jo užtikrinimas smarkiai gerina žmonių savijautą ir gyvenimus. Tačiau, kiekvieną dieną žmonės susiduria su saugumo problemomis, prastinančiomis jų gyvenimo kokybę. Tai tokios grėsmę keliančios problemos kaip apiplėšimai, neapykantos nusikaltimai, kylančios rizikos dėl sveikatos problemų, turto vagystės ir žmonių pagrobimai. Yra žmonių, neįgaliųjų, kuriems, kai kurias atvejais, patiems sunku arba neįmanoma išsikviesti pagalbos. Šie veiksniai ir asmeninė patirtis susiduriant su apiplėšimu, paskatino išsikelti tikslą – sukurti analogus pranokstančią asmeninę ir artimųjų rato saugos sistemą, kuri sprendžia ar bent jau lengvina minėtas problemas.

„Familink“ – artimųjų saugos sistema – tai savarankiškai veikianti, žmones ir specialiąsias tarnybas sujungianti sistema, padedanti fiksuoti reikšmingą įvykių informaciją, prisitaikydama prie individualių vartotojų poreikių, sauganti visų amžiaus grupių žmones ir jų turtą.

Sistemą sudaro prietaisas, serveris, pagalbos tarnybos, mobili aplikacija ir artimųjų ratas. Prietaisas gali būti pritaikomas įvairiems nešiojimo ir tvirtinimo prie daiktų būdams, bei skirtingų funkcijų atlikimui. Jis gali būti naudojamas kaip pagalbos mygtukas, vaizdo registratorius, artimųjų iškvietimo būdas, įkalčius renkanti slapta kamera. Mobilioji aplikacija dar labiau padidina sistemos funkcionalumą.

Projektas susideda iš sistemos, prietaiso, mobiliosios aplikacijos, firminio produkto stiliaus, pakuočių bei krovimo stotelių dizaino.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Justinas Dadonas

  Pasidaryk-pats judėjimo ir skaitmeninės gamybos įgalintas atviras dizainas
 • Dizaino tyrimai

  Karolina Petraitytė

  Edukacinių priemonių kolekcija „EDi creator“
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Liepa Aliukaitė

  „Imprint Nr.1“